wz
jelen

Fotografie: Obě fotografie vznikly v chráněných rezervacích poblíž Mladé Boleslavy. Více obrázků v sekci fotografie....

liska
NOVINKY | DISKUSE | AKCE | FOTOKLUB | ČLENOVÉ | FOTOGRAFIE | HISTORIE

Setkání 8.5.07
Máme za sebou teměř poslední fotoklub před prázdninovým volnem. Chyběl Míra a jeden hošík se o 20. minutek opozdil (a ani nepřinesl fotky, lajdak jeden :-). Řešilo se hodně věcí, obzvlášť přípravy na sobotní akci, na kterou se všichni těšíme. Většina členů dodržela slib a přinesli fotografie. Kdo to nestihl, nebo na nějaké zapoměl, má možnost i v sobotu, kde se k nim vyjádří i odborníci.Celkově vládla pohodová nálada. Cesta na vyhlášení v Desné, se ještě upřesní v diskuzy. Pokud se vám klubová soutěž hledala na stránkách těžko, zkuste nyní kliknout na záložku "akce" a měli byste být hned u zdroje. Zatím přeji dobré světlo a těším se na další reporty.

Informace 3.5.07
MAKRO - ZÁTIŠÍ

Setkání 24.4.07
Na setkání se hodnotila poslední mapa fotoklubu Brumov-Bylnice a z našeho pohledu šlo asi o nejlepší mapu tohoto ročníku. Řada vynikajících snímků dostala vysoké hodnocení a škoda že v mapě byly některá slabší místečka. Celkově ale Brumov předvedl jak má prezentace klubu vypadat a že je čím zaujmout. Jelikož se jednalo o poslední mapu rozhodli jsme se uspořádat (na návrh Tomáše H.) další setkání za 14 dní a to 8.5.2007 (pozor svátek) a každý přinese 3 fotografie formátu A4 (20x30cm) minimální rozměr může být 18x13 a to bez omezení tématického zaměření. Navzájem bude provedeno hodnocení tak, jak hodnotíme mapu. Připomínám uzávěrku 30.4.2007 (pondělí) 4. kola celeroční soutěže sefokl press foto na téma zátiší, nebo makro. Co se týká termínu fotoškoly stále ještě není znám a proto sledujte občas rubriku „Diskuze“ kde se informace ihned objeví, jakmile bude známá. Na příštím setkání doladíme organizační možnosti fotoškoly.

Informace 8.4.07 - V rytmu sefopress
Rozhodl jsem se zapsat nějakou připomínku k systemu naší fotosoutěže. Je dbře, že vznikla a oživila starou a dobrou tradici fotoklubu. Je výborné, že se soutěže zúčastňují všichni členové, kteří tuto možnost mají. Jediným problémem je zpracování fotografií a jeich výsledků pro web.
Tímto bych chtěl všechny poprosit, aby zvážili kdy mohou fotografii a hodnocení poslat a jestli je posílaný soubor ve vhodném formátu a velikosti.
Žádám vás kvůli tomu, že se snažím fotografie a výsledky nahrát co nejdříve na stránky, ale problém vzniká když dstávám soutěžní fotografie nebo výsledky na poslední chvíli. Pokud se to stane jednou za čas, tak to chápu, ale byl bych nerad aby se to stalo pravidlem. Úprava fotografie může zabrat více času, ale hodnocení je podle mého soudu otázkou několika minut.
To je asi tak všechno, díky za pochopení a věřím, že příště bude vše ok. Mějte se. Jirka

Setkání 27.3.07
Po čtrnácti dnech jsme se opět sešli. Ze stálic Sefoklubu chyběl Vladimír Jína, fotografující v ten čas rozhodující zápas pro finále hokejové etraligy, a Tomáš Hyka. Oba svojí nepřítomnost včas avízovali, což je velmi pozitivní. V úvodu se řešila technika a k vidění byla redukce nikon_x_canon. Po vyčerpání témat jsme přešli pomalým tempem k hodnocení.
Opět složitější mapa, plná fotografií vyvolávajících rozporuplné hodnocení a názory. Jen ojediněle jsme se shodli na přibližně stejném počtu bodů. V konečném součtu to bylo poměrně vysoké číslo. Další mapu jsme odložili na příště. Tudíž by měly být v zásobě ještě dvě (poslední dvě?) mapy. Zítra končí březnové kolo reportáž/dokument, tak se těším na vaše působivé snímky.

Setkání 13.3.07
Na pravidelný fotoklub jsem nepřišel včas, za což se všem omlouvám. Po měsíci bez mapy jsme měli zase možnost pokochat se a ohodnotit fotografie ostatních fotoklubů. Hodnotily se dokonce dvě mapy a je již jisté, že na příští dva fotokluby budou zajišteny další mapy. Účast byla kompletní a příjemným překvapením byla návštěva nové členky, která přinesla bohatou sbírku fotografií. Věřím, že se nezalekla slovně bohatými a pestrými proslovy nad jednotlivýmy fotografiemi a přijde i příště.
Fotografie byly velmi pestré a v tomto počtu byl někdy problém najít optimální hodnocení k fotografii.
Komentáře k fotografiím, stejně jako bodový "rozstřel" zajistil svým osobitým přístupem Tomáš Hyka. Některé fotografie byly na velmi vysoké úrovni, a přesto, že se našli i slabší, byl celkový dojem z map pozitivní. Obzvlášť černobílé fotografie byly působivé (škoda, že se žádná nedostala do naší mapy).
Setkání bylo příjemné a pestré. Na další setkání je připravena minimálně jedna mapa. Do té doby je mnoho času na tvorbu "fotoreportů" jako článků i jako materiálu do soutěže. Dobré světlo všem. JS

Informace 8.3.07
Máme za sebou druhé kolo fotosoutěže. Téma bylo dost těžké, protože sněhu nebylo moc. Komentáře k jednotlivým fotografiím jsem již umístil. Tabulka s výsledky již něco napovídá a uvidíme zda si "ostřílení" borci udrží svoje pozice, nebo zda se jednotlivé pozice budou ještě měnit. Jen připomínám současné tématické kolo a tím je reportáž 2007.
Na úterní fotoklub je již přislíbená mapa, takže bude co hodnotit. V současnosti probíhá veletrh PMA, ale zatím bez nějaké větší inovace v oblasti segmentu zrdcadlovek či objektivů. Více informací by měl každý den přinést server fotografovaní.cz

Informace 2.3.07
Až dnes večer se podařilo optimalizovat webovou stránku druhého kola soutěže Sefo press foto. Téma složitější než by se mohlo zdát, neboť zdejší krajina mnoho zimní atmosféry nenabídnula.
Fotografie jsou k dispozici zde

TOPlist
Archív:  3 2 1