wz
zelenáč

Fotografie:
Různý styl, různých kvalit. Tak se dá charakterizovat tvorba členů Semilského fotoklubu. Více zde....

motorkář
NOVINKY | DISKUSE | SOUTĚŽ | REPORTÁŽ | FOTOKLUB | ČLENOVÉ | FOTOGRAFIE | HISTORIE


Richard Stehlík

Richard Stehlík


Jeho jméno je spojeno s fotografií zvířat. V současnosti je to jednoznačně nejúspěšnější člen fotoklubu a jeho snímky dokáží kromě vynikající ostrosti, kresby a kontrastu vždy překvapit nějakým skrytým podtextem. Narozdíl od ostatních se zaměřil čistě na tuto oblast, kterou zvládá opravdu bravurně, což bylo nejednou ohodnoceno na fotosoutěžích. Nebál bych se ho zařadit mezi amaterskou špičku v ČR.
V současnosti je to netitulovaný předseda klubu.Jeho stránky jsou zde...Vladimír Jína

Vladimír Jína


Úspěšný fotograf, který s oblibou fotí sport a krajinu. Má dost specifický styl a jak on sám říká, na snímku musí být něco víc, něco, co člověka stáhne do obrazu. O fotografii a věcech kolem dokáže diplomaticky mluvit a spolu s panem ing. Hykou patří k členům, kteří dokáží fotografii rozebrat a poukázat na případné nedostatky nebo vyzdvihnout povedené prvky.
Jeho tvorba se na internetovou prezentaci teprve připravuje.
Ing. Tomáš Hyka

Ing. Tomáš Hyka


Jednoznačně nejproduktivnější fotograf, člen mnoha spolků a kytarista, zakladatel téměř legendárního vlákna na fotodiskuzi "Jak fotíš krajinný detail". A to je právě Tomášova parketa, jeho "láska", ke které díky digitalizaci znovu našel vztah. Mezi jeho nejlepší kousky patří fotografie "ledová erotika" a mnoho dalších.
Naneštěstí mu jeho aktivity často překazí návštěvu FK, což je pro všechny škoda. Svou fotogalerii Vám nabízí zde...
Jaromír Smetana

Jaromír Smetana


Rovněž i on je zástupcem citlivé a hlubší fotografie. Jeho fotografie nehovoří řečí technických dokonalostí, jsou osobité a jejich síla je spíše skrytá v jinotajích.
Jeho nejoblíbenějším žánrem je živý portrét (konkrétně momentky) a taky krajina. Fotí převážně na film a poslední dobou trochu zahálí. FK navštěvuje pravidelně několik let a je stabilním a nekonfliktním členem.
Luboš Zeman

Luboš Zeman


Výborný fotograf - krajinář. Člověk, který je schopen bez větších problémů fotit zvířata pevnými skly s manuálním ostřením.
Jeden z lidí, kteří jsou schopni pro fotografii něco udělat a místo prdění do peřiny je schopen za tmy vyrazit na lov svítaní, za což je někdy odměněn silně emotivním světlem, které dokáže velice dobře přenést do fotaparátu. Každý rok dokáže přinést do soutěže vynikající krajinný snímek.
Ilja Todorov

Ilja Todorov


Mladý a talentovaný fotograf, který si už asi našel svůj specializovaný styl a daří se mu vynikající fotografíe, ve kterých ukazuje svůj talent a cit, ať už jde o reportážní fotografii či krajinu. V jeho tvorbě, stejně jako u Ládi Jíny, je vidět práce se světlem.
Kvůli jeho zaměstnání nemá dostatek času na pravidelnou účast ve fotoklubu, ale snad to bude letos lepší.
Karel Skalský

Karel Skalský


Legenda Semilského klubu, bez kterého by už FK jako spolek dávno zanikl (jako skoro vše v Semilech :-/). V současnosti méně produktivní fotograf s bohatými znalostmi a osobitým hodnocením.
Po mnoho let se staral spolu s panem Koudelkou o činnost klubu jako takového a dokázal ho udržet i v době, kdy se zde scházelo členů méně než pět. Za to vše mu patří obrovský dík.
Jiří Šilhán

Jiří Šilhán


Nejmladší člen klubu, který na focení nemá tolik času kolik by potřeboval, přesto se o fotografování ve volných chvílích pokouší a nevzdává to.
V současnosti to je on, kdo stojí za vznikem těchto skromných stránek FK. Ukázka jeho práce je zarostlá pavučinamy zde...
David Chlum

David Chlum


Osobitý fotograf, který fotí reportáž, portrét a v neposlední řadě i krajinu a její detail. Osobně se mu zamlouvá černobílé zpracování. Nelení a fotografuje i v jiných krajích a zemích. V minulosti byl například s Turnovských FK na výletě v Rumunsku.
Fotografie jako taková je pro něho velký životní koníček, v poslední době se zajímá o vernisáže a fotogalerie. Věřím, že jeho poznatky budou FK k prospěchu.
Miroslav Mrňák

Míra Mrňák


Čerstvý člen klubu. Focení do šuplíku už pro něho nebyla ta pravá motivace, a tak se přišel ukázat. První dvě setkání byla bez mapy, ale přesto neztratil chuť a fotoklub dál pravidelně navštěvuje.
K jeho oblíbeným námětům patří zátiší, krajina a rodinná fotografie. Rád fotí starými skly s pevným ohniskem, na která nedá dopustit.
Miroslav Koudelka

Miroslav Koudelka


Jeden z nejdéle působících členů klubu a do nedávna předseda klubu. Fotografický a životní klasik, který až nyní přešel na digitální cestu. Jeho tvorba je spojená s hlubokou fotografií, která Vás neosloví hned, ale po chvíli k Vám promlouvá o to silněji.
Je rovněž malířem a možná proto se jeho fotografie i hodnocení od ostatních trochu liší, což je pro všechny přínosné, protože díky jeho pohledu můžeme ve fotografii najít i něco víc než třetinovou kompozici či výbornou ostrost. Díky mnoha zájmům se už FK nemůže věnovat naplno, přesto je vždy přínosem, když nás navštíví.

Méně aktivní členovéJiří Salač

Opět jeden ze starší generace fotografů. Jeho oblíbeným tématem je krajina a její detail. Digitální doba i jemu dokázala dát druhý dech a doslova mu poslala vítr do plachet. S nákupem plnohodnotné SLR si zpříjemnil práci, což je vidět i na jeho výsledcích.
Bohužel vlivem jakéhosi nedopatření nebo nepochopení odmítl dát fotografie do soutěže, což je škoda pro něho i pro klub jako takový. Přesto věříme, že emoce půjdou stranou a Jirka se do FK vrátí.


Zdeněk Myslivec

Zástupce mladší generace, který stále fotí klasickou cestou a možná i díky tomu se mu povedla fotografie blesku, která patří k tomu nejlepšímu, co bylo v FK k vidění.
I on bohužel vlivem svých rodinných a pracovních povinností nemá tolik času aby FK navštěvoval pravidelně, přesto se tu a tam ukáže a někdy sebou vezme něco na ukázku, což se neděje u každého..


to je zatím vše....